Jeśli interesuje Cię dental SEO i marketing internetowy, możesz zadać sobie pytanie: "Jak dodać moją praktykę dentystyczną do google maps?”

Mamy przewodnik krok po kroku pokazujący, jak to zrobić. Wyjaśnimy, jak na Mapach Google w Twoim mieście znaleźć słowa kluczowe, których szukają Twoi pacjenci.

Aby pokazać, o czym mówię, rzućmy okiem na wyniki wyszukiwania na mapie Google, "Dentysta Seattle”:

Widzisz ten obszar podświetlony w zielonym polu? Jest to wynik wyszukiwania Google Maps, a ten przewodnik pokaże Ci, jak oceniać swoją praktykę w tych wynikach wyszukiwania.

Jesteś we właściwym miejscu?

Czy jesteś dentystą lub właścicielem Praktyki, który stara się przyciągnąć nowych pacjentów z określonego obszaru geograficznego (na przykład Miasto takie jak Seattle)? Ten przewodnik krok po kroku został stworzony z myślą o Tobie!

Ten przewodnik ma być praktycznym poradnikiem dla stomatologów, a nie podręcznikiem na Google Maps. To podręcznik z krokami, które możesz wykonać, aby twój gabinet dentystyczny został wymieniony i sklasyfikowany na Mapach Google.

Wszyscy korzystają z Google Maps

Google Maps jest Świetne dla Ciebie, Twoich pacjentów i Google. Twoi pacjenci szybko znajdują to, czego potrzebują, twoja praktyka jest bardziej widoczna dla większej liczby pacjentów, a publiczność Google rośnie, gdy coraz więcej osób odkrywa, jak łatwo jest nawiązać kontakt z lokalnymi dentystami.

Przyjrzyjmy się bliżej, jak na tym skorzystasz:

Łatwe informacje

Ludzie używają Google, aby znaleźć potrzebne informacje w tej chwili. Gdy twoje biuro pojawi się w wynikach wyszukiwania Google Maps, pacjenci szybko zobaczą ważne szczegóły, w tym wskazówki dojazdu, opinie, godziny pracy i numer telefonu.

Darmowa reklama

Nie będzie cię kosztować ani grosza, aby Twoja praktyka była wymieniona w Google Maps. Za Twoje pieniądze nie ma lepszej wartości w marketingu i reklamie online niż Google Maps.

Większa widoczność

Gdy twoja praktyka pojawi się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, częściej będziesz otrzymywać połączenia telefoniczne lub kliknięcia w witrynę. Uzyskanie rankingu na Mapach Google to świetny sposób, aby się tam dostać.

Szybkie i łatwe aktualizacje

Po dokonaniu zmiany na koncie Google Moja Firma, są one na żywo i online w ciągu kilku minut. Nie będziesz czekać godzin na pojawienie się aktualizacji.

Twoi najszczęśliwsi pacjenci stają się twoją najlepszą reklamą

Listy w Mapach Google umożliwiają pacjentom przeglądanie usług, co poprawia ranking w Mapach Google, dostarcza cennych informacji zwrotnych i pomaga wprowadzić nowych pacjentów przez drzwi.

Wartościowa analiza

Będziesz mieć dostęp do Pulpitu nawigacyjnego, na którym możesz zobaczyć statystyki wyświetleń, akcji na postach, nowych obserwujących i innych.

Gotowy? Gotowi? Dodaj swoją praktykę stomatologiczną do Google Maps

Teraz już wiesz, dlaczego twoja praktyka skorzysta z bycia w Google Maps, ale jak to zrobić?

Podzieliłem ten proces na 6 kroków:

Zarejestruj się w Google Moja Firma

Szukaj swojej praktyki

Dodaj swoją praktykę i Dodaj obszar usług

Zweryfikuj swoją praktykę

Uzupełnij Swój Profil "Google Moja Firma"

Dodaj zdjęcia swojego biura

Zaczynajmy.

Google my Business listing

Krok # 1-Zarejestruj się

Zaczniesz od zarejestrowania się na liście Google Moja Firma tutaj: https://www.google.com/business/

Kliknij przycisk "Zarządzaj teraz" w prawym górnym rogu, aby rozpocząć.

Jeśli masz już osobiste konto Google, Zaloguj się za jego pomocą. Zostanie on automatycznie połączony z Twoją ofertą firmy.

Jeśli nie masz jeszcze konta Google, kliknij "Utwórz konto" i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby je skonfigurować.

Krok # 2-Szukaj firmy

Rozpocznij wyszukiwanie nazwy i adresu praktyki, aby sprawdzić, czy jesteś już wymieniony w Mapach Google.

Jeśli okaże się, że Twoje biuro jest już wymienione w Mapach Google, pojawi się ono na liście rozwijanej poniżej paska wyszukiwania.

Kliknij na nią, a zostaniesz poproszony o sprawdzenie, czy jesteś upoważniony do zarządzania tą firmą i czy zgadzasz się z Warunkami Świadczenia Usług Google(pomiń krok # 3 i przejdź od razu do kroku # 4).

Jeśli Twoja firma nie jest wymieniona w Mapach Google, opcja top wypełni wstępnie wprowadzoną nazwę firmy. Kliknij tę opcję, a następnie kliknij "Dalej", aby kontynuować.

Wskazówka bonusowa: Jak mogę odebrać moją stronę Google Moja Firma, jeśli jest już zarządzana przez kogoś innego?

Gdy zobaczysz tę wiadomość, kliknij "poproś o dostęp", A Google wyśle aktualnemu właścicielowi wiadomość z prośbą o pozwolenie na zmianę własności strony firmowej.

Jeśli właściciel nie odpowie na ten e-mail w ciągu 10 dni roboczych, możesz skontaktować się z przedstawicielem Google Moja Firma, który odblokuje ofertę, umożliwiając jej odebranie.

Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta Google tutaj: https://support.google.com/business#topic=4539639

Krok # 3-Dodaj swoją praktykę i wybierz obszar usług

Po kliknięciu "Utwórz firmę o tej nazwie" zostaniesz poproszony o wybranie kategorii. Jeśli nie widzisz dokładnego dopasowania, po prostu wybierz kategorię, która najlepiej pasuje do twojej praktyki.

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie, czy Twoja firma jest lokalizacją stacjonarną, czy tylko firmą usługową.

Firmy, które są tylko oparte na usługach i nie chcą, aby ich adres firmowy był widoczny, wybierają "nie" i wprowadzają lokalizacje, które obsługują.

Jednak jako gabinet stomatologiczny wybierzesz "Tak", ponieważ masz fizyczną lokalizację, w której pacjenci mogą odwiedzić. Następnie zostaniesz poproszony o wypełnienie informacji o lokalizacji firmy.

Ponownie, po prostu kliknij "Dalej", gdy skończysz.

Po wypełnieniu informacji o lokalizacji, Google może poprosić cię jeszcze raz, aby zweryfikować, że jest to nowa firma, a nie jedna już w systemie. Wybierz "żaden z nich" i przejdź do następnego kroku.

Następnie zostaniesz poproszony o przeciągnięcie i upuszczenie znacznika w dokładne miejsce, w którym znajduje się Twoja firma. Użyj funkcji zoom, aby uzyskać dokładność.

Ponieważ wcześniej wybrałeś "tak", aby obsługiwać klientów w Twojej lokalizacji, zostaniesz zapytany, czy obsługujesz również klientów spoza tej lokalizacji.

Kliknij "Tak, obsługuję je również poza moją lokalizacją", a zostaniesz przeniesiony do ekranu wyszukiwania lokalizacji. Wybierz lokalizacje, do których chcesz podróżować, jeśli dotyczy to twojej praktyki, w przeciwnym razie wybierz "Nie, Nie mam".

Na koniec zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu i adresu strony internetowej.

Krok # 4-zweryfikuj swoją firmę

Teraz nadszedł czas, aby zweryfikować swoją ofertę firmy z Google.

Otrzymasz 3 opcje weryfikacji firmy w Google Maps:

Call

Tekst

PIN mailer

Wybierz opcję połączenia lub SMS, aby uzyskać najszybszą metodę weryfikacji. Jeśli zdecydujesz się zweryfikować za pomocą PIN Mailera, spodziewaj się, że dotrze on w ciągu około 5 dni roboczych. Wysłany pocztą kod PIN zawiera instrukcje dotyczące zakończenia procesu weryfikacji.

Wskazówka bonusowa: Twoja oferta Google Moja Firma pozostanie niezweryfikowana, dopóki nie wprowadzisz kodu weryfikacyjnego na otrzymanej pocztówce. Kod wygasa po 30 dniach.

KROK # 5-UZUPEŁNIJ SWÓJ PROFIL "GOOGLE MOJA FIRMA"

Bardzo ważne jest, aby wypełnić swój profil aż do 100%. Kliknij znak"+", aby zakończyć każdą sekcję:

Dodaj godziny-upewnij się, że dokładnie wypełniasz tę sekcję. Nie chcesz powiedzieć, że jesteś otwarty, gdy nie jesteś – lub odwrotnie!

Dodaj Opis-wpisz opis swojej firmy. Skorzystaj z tego obszaru, aby napisać o oferowanych przez Ciebie usługach stomatologicznych

Dodaj Logo-Dodaj logo swojej praktyki

Wypełnienie tych 3 sekcji spowoduje, że Twój profil osiągnie 100%, ale istnieje wiele innych funkcji, z których można skorzystać, jeśli mają zastosowanie do twojej praktyki:

Dodaj specjalne godziny

Spotkanie / kontakt

Produkty/usługi

Udogodnienia / atrybuty

Data Otwarcia

Zdjęcia (patrz następna sekcja)

Bonus Wskazówka: Google Maps oferty, które są w 100% kompletne i które są często aktualizowane rangi lepiej niż te, które nie są. wielu właścicieli firm dostać partway przez proces, a następnie zatrzymać. Nie pozwól, żeby ci się to przytrafiło!

Krok # 6-Dodaj zdjęcia biznesowe

Zdjęcia biznesowe są bardzo ważne dla Google. Im więcej zdjęć dodasz, tym lepiej wyglądasz w Google. Im lepiej wyglądasz w Google, tym wyższy będzie Twój profil biznesowy w wynikach wyszukiwania.

Pamiętaj, aby dodać:

Logo Twojej firmy

Zdjęcie na okładce

Zdjęcia zespołu

Zdjęcia wnętrz biurowych i zewnętrznych budynków

Filmy

Bonus: zawsze stosuj najlepsze praktyki

Do-Włącz wiadomości, Jeśli chcesz, aby klienci mieli możliwość wysyłania SMS-ów z twojego profilu

Do-uzyskaj lokalne przewodniki, aby przejrzeć swoją firmę

Do-używaj nazwy praktyki dla każdej lokalizacji

Nie dołączaj dzielnicy lub miasta do nazwy praktyki

Nie-Lista nieaktualnych informacji

Nie-twórz fałszywe lokalizacje

Udało ci się!

Jeśli wykonałeś powyższe kroki, twoja praktyka wkrótce pojawi się w wynikach wyszukiwania Google Maps. Zaczniesz widzieć nowe leady w wyniku zupełnie nowej oferty Google Maps, zanim się obejrzysz.

Kolejne kroki

Jako właściciel praktyki jestem pewien, że wiesz, że zawsze jest więcej pracy do zrobienia i więcej, co możesz zrobić, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Bycie w Google Maps to dobry pierwszy krok, ale to nie wystarczy — musisz przyjąć integracyjne podejście do swojej strategii marketingowej online.

Oto Twoja praca domowa:

Dodaj jedno nowe zdjęcie tygodniowo do swojej strony biznesowej.

Zbieraj i odpowiadaj na opinie pacjentów.

Zacznij udostępniać posty na blogu ze swojej witryny, interesujący link, który znalazłeś lub coś innego na stronie biznesowej za pomocą funkcji "posty".

Śledź inne praktyki i firmy w swojej okolicy. Zobacz, co robią i udostępniają na swoich stronach biznesowych Google i podążaj za nimi!

Odkryj niszowe witryny cytowania dadzą Twojej praktyce lepsze wyniki w rankingu Google Maps.

eK5nWJzmVw2Dw8tV